BUDAPEST FŐVÁROS XIV. kerület - Zugló Önkormányzata
2019. szeptember 21., szombat 19:21

Ha szombat, akkor Zsigmond Barna Pál - Reagálás a FIDESZ budapesti szóvivőjének mai sajtótájékoztatójára
Zsigmond Barna Pálnak szokásos szombati felolvasó délutánja előtt több párttársával is egyeztetnie kellett volna. Az egyik Papcsák Ferenc, akinek zuglói polgármestersége végén a kerület több száz milliós hitelkeretből élt. 2014. október 9-én az önkormányzat főszámlájának záró egyenlege mínusz 633 352 847 forint volt. Ezzel szemben Zugló bankszámláján jelenleg közel plusz 2 milliárd forintos összeg szerepel nulla forint hitel mellett. Az adóbevételek beérkezése mellett a napi egymillió forintos parkolási nyereség is jelentős mértékben hozzájárult ahhoz, hogy a zuglói önkormányzat folyószámla-egyenlege szeptember közepén pozitív értéket mutat, ezért Zsigmond Barna Pál elbeszélgethetne azokkal a pártársaival is, akik a jelentős nyereséget hozó parkolás üzemeltetés ellen szavaztak. És ha már a fejlesztéseket hiányolja, beszélnie kellett volna Rozgonyi Zoltán alpolgármesterrel is, aki éppen ezen a héten tartott sajtótájékoztatót jónéhány zuglói fejlesztésről.
(Utóirat: Házat üres telekre célszerű és észszerű építeni.)