AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. október 4., péntek 20:09

Mese kutya is szelektíven gyűjti a hulladékot
Mese, a terápiás kutya a hulladékgyűjtést is bemutatta a Patakparti óvodásoknak az Állatok Világnapja alkalmából tartott rendezvényen október 4-én. Papné Takács Ágnes óvónő mesébe ágyazta a szelektív hulladékgyűjtés és a környezettudatos magatartás fontosságára tanító foglalkozáson. Elmondta a csoportoknak, hogy baráti társaság kirándult a réten, ettek és ittak, majd a hulladékot eldobálva hagyták. Mese kutya jött és két papírhulladékot szájával felszedett, majd mancsával felnyitotta a tárolót és bedobta. A többi hulladékot a gyerekek vitték a szelektív gyűjtőbe. Mese kutyát, akit a foglalkozásokon már megismertek, meg is simogathatták. A délelőttön minden csoportban szerveztek foglalkozást. A Szivárvány csoportIlyen egy örökbefogadott menhelyi kutya új életével ismerkedett egy  képregény által. ACsiga-biga csoport öko-társas játékot játszott Éden terápiás kutyával és Ramasz Vandával. A Vuk csoport arról tanult, hogy mire van szüksége egy kutyának ahhoz, hogy jól érezze magát. ABóbita csoport a felelős állattartással foglalkozott. A csoportfoglalkozások után az összes gyerek az udvaron folytatta a programot, ahol kutyás bemutatót nézték meg. A bemutatón az oktatási intézmények együttműködése keretében részt vett  a Fekete-Vörösmarty iskola 1. e és az ajkarendeki Laschober iskola 3. osztálya. A gyerekek és az óvónők gyűjtöttek adományokat az ajkai  „Vahúr” kutyamenhely lakói számára, amit Antal Laura állatvédőnek adtak át.