KUNSZENTMIKLÓS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. október 9., szerda 08:59

BEFEJEZŐDÖTT A KUNSZENTMIKLÓSI POLGÁRMESTERI HIVATAL ÉS A VÁROSI SPORTCSARNOK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE
A TOP-3.2.1-15-BK1-2016-00007 kódszámú pályázatnak köszönhetően, közel 50 millió forint Európai Uniós támogatásból energetikai korszerűsítésre került Kunszentmiklóson a Polgármesteri Hivatal és a Miklóssy János Sportközpont épülete. Az Intézmények megújuló energia bővítése befejeződött, melynek köszönhetően napelemrendszer került kiépítésre. Az esemény nagy fejlődést jelent mindkét Intézmény számára, hiszen ennek köszönhetően – a környezettudatosság mellett – a rendszer költség-hatékony, így spórolhatnak az áramszámlán is.
A településen 2012-ben valósult meg először Önkormányzati napelemes beruházás, az akkori Endrédy utcai általános iskola épületében, ami a mai napig költséget takarít meg a városnak.
Az elmúlt 5 évben mindkét Intézményben több energetikai beruházás valósult meg, a Sportközpontban nyílászárócsere, külső homlokzati szigetelés, tetőszigetelés, kazáncsere történt, mint ahogyan a Polgármesteri Hivatal is teljesen megújult.
A mostani napelemrendszer kiépítésével elmondható, hogy befejeződött a két Intézményben az energetikai korszerűsítés.
A projekt a Széchenyi 2020 keretében európai uniós támogatással valósult meg.