AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. október 12., szombat 10:56

Újabb jelentős lépés a belváros megújításának útján
Delhusa Gjon koncertjére, a megújult Zenit ABC  és az előtte levő tér felújításának átadására gyűltek össze több, mint félezren október 11-én.A megjelenteket Schwartz Béla polgármester köszöntötte, aki  elmondta, hogy már a korábbi ciklusokban megkezdődött a városközpont épületeinek a felújítása. A rendelőintézet, a múzeum, a művelődési ház és a városháza épületei megújítását követte a városközpont ebben a ciklusban. Megújult a center épület, a Horizont  a sétáló utca mindkét oldala, majd a Zenit ABC Hornyák Attila főépítész tervei alapján. A környezet sem mard ebben a formában. Tervbe vették a burkolat, a növényzet megújítását, valamint a posta előtti rámpát is újjáépítik. Átépítik a Torna patak medrét az árvízvédelmi szempontokat is figyelembe véve. Átadták a gyalogos forgalmat irányító közlekedési lámpát, amely biztonságosabbá teszi az átkelést.A polgármester a rendezvényen adta át az 1011 -1023 számú közlekedési létesítményt. A városközpont megújítása csak az idei évben 240 millió forintba került, amelyből a város 140 millió forintot vállalt. - Örömmel írom, hogy átadtuk a megújult Zenit bevásárlóközpontot, a környezetét, és az új jelzőlámpákat, ezzel az elmúlt időszak talán legjelentősebb munkálata fejeződött be - szólt a polgármester. - A belvárosunk most már egy modern, európai város benyomását kelti. A munka még nem ért véget! A belváros szépítésére, modernizálására még számos tervünk, ötletünk van!Ajka csillaga fényesen ragyog. A fény, a világosság nehogy elkényelmesítsen minket, hiszen várnak ránk az új kihívások!Mit tehetnénk érted? Hallom városszerte a feltett kérdést.A szél hozza meg a választ, amit Bob Dylan híres száma közvetít felénk:Úgyis tudod a választ, mormogják a még fel nem bontott utak kövei, és susogják a Torna patak tovább göngyölő habjai. Előre hát az új célok felé, a még korszerűbb Ajka fejlesztéséért. Együtt csakis a többséggel sikerülhet ez a nagy munka!Bogdán József, a Polus Coop Zrt. elnök- vezérigazgatója köszönetet mondott munkatársainak azert, hogy 40 nap alatt elvégezték a felújítással járó hatalmas munkát. Nyitottak egy snack bárt, valamint a téren rendezvényeket tartanak. Bogdán József köszönetet momdott a város önkormányzatának az együttműködésért, és bejelentette, a pékségben több százmillió forintos beruházást valósítanak meg még az idén, és növelik a dolgozói létszámot is. A köszöntők után Delhusa Gjon lépett a színpadra, akit a közönség tapssal fogadott.