AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. október 21., hétfő 12:49

Ajkai az Év polgárőr pedagógusa
Az Év polgárőr pedagógusa kitüntetésben részesült Joó Csaba, amellyel az Országos Polgárőr Szövetség Elnöksége a polgárőr mozgalomban végzett tevékenységét ismerte el. Joó Csaba az elismerést a szövetség országos ülésén vette át Túrós András elnöktől október 19-én. Joó Csaba 1996-tól az Ajkai Polgárőr Egyesület tagja, tiszteletbeli elnöke. Hat évig elnök volt, abban az időben lett az egyesület az Év polgárőr egyesülete. A Veszprémi Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája rendész tanára 2012. szeptembertől az intézmény munkatársa, mind az öt rendész osztályban tanít, a most indult rendészeti technikum osztályfőnöke. Az iskola több szakosztállyal, egyesülettel áll kapcsolatban, amelyek rendezvényeit biztosítják alkalmanként 20-40, de előfordul, hogy 100 fővel. A biztosítást Joó Csaba irányítja. Minden tanévben sok diákot készít fel lövészet, rendészeti, honvédelmi, közlekedési megyei és országos versenyre.