AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. október 22., kedd 10:49

Megyei helyesírási verseny 42.   éve
Helyesírási versenyen mérték össze tudásukat a megye diákjai a Molnár Gábor általános iskola, szakiskola és egységes gyógypedagógiai intézmény szervezésében október 21-én. Az 1977 óta minden tanév elején meghirdetett versenyre az idén a tapolcai Szász Márton, a veszprémi Bárczy és a szervező iskola nevezte be diákjait. Mindhárom intézmény diákjai jól szerepeltek. Az alsó tagozatosoknál a veszprémi Szedres Zalán teljesített a legjobban, második lett az ajkai Orbán Dorina, harmadik a tapolcai Könczöl Gábor. A felső tagozatban a tapolcai Horváth Denissza volt a legeredményesebb, őt követte a veszprémi Pozsár Attila és az ajkai Horváth Mercédesz. Különdíjat kapott a tapolcai Horvath Ervin Ronaldo. A szakiskolások versenyében a veszprémi Máté Mózes András győzött, a második helyezett Hujber Regina és a harmadik Tóth Bettina a szervező intézmény diákja. A különdíjat a veszprémi Gál Zalán érdemelte ki.