HAJDÚBÖSZÖRMÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. december 16., hétfő 15:32

Új funkciókkal gazdagodott Hajdúböszörmény főtere
Városunk főtere két új funkcióval is gazdagodott az idei esztendőben a Széchenyi 2020 keretében kiírásra került TOP CLLD pályázati forrásból. Örök szerelmet szimbolizáló lakatok kerülhetnek fel a Bocskai téren lévő várfal „bástyája” melletti részen álló, kovácsoltvasból készült iparművészeti alkotásra, a lakatfalra. A szerelmesek összetartozásuk jeléül felakaszthatnak egy olyan lakatot, amelybe előzőleg belevésték vagy belegravírozták nevüket, avagy nevük kezdőbetűit. A lakat felhelyezését követően a szerelmesek rendszerint eldobják a lakat kulcsát, kifejezve, hogy többé soha nem akarják azt levenni. A streetball pálya kialakítása rendhagyó fejlesztés, mely egy régóta fennálló igényt szolgál ki. A sportpálya Sport Court Power Game pályaburkolatból került kialakításra, palánkkal, labdafogó hálóval. A pálya mellett padok, szemétgyűjtő edényzet, kamera lett kihelyezve, valamint elérhető a wifi is. A streetball pálya kialakításával városunk főterének, mint nyitott közösségi térnek az infrastrukturális fejlesztése, többfunkcióssá tétele valósult meg.

1 csatolt kép Streetball pálya Hajdúböszörmény főterén