AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. december 22., vasárnap 15:07

Indul az Űrbatyu ll. szavazás dönti el, hogy honnan
Január 6-án, reggel indítjuk el az ajkai székhelyű Bakonyi Csillagászati Egyesület facebook oldalán azt a szavazást, melynek keretein belül a nagyközönség kiválaszthatja, hogy melyik városból induljon az Űrbatyu II. A szavazás február 6-án, éjfélkor ér véget.A posztnál három városból lehet majd választani: Tapolca, Pápa, Várpalota.Szavazni a következőképpen lehet: a bejegyzésben mindhárom városhoz rendelünk egy hangulatjelet (szív, nevető arc, csodálkozó arc). Számolni fogjuk, hogy a bejegyzésünkre ezek közül a hangulatjelek közül mennyi érkezik. Az a város nyer, amelyik több hangulatjelet gyűjt a szavazás időszaka alatt. Figyelem! Csak az eredeti bejegyzésre leadott szavazatokat fogadjuk el!Az Űrbatyu II-t 2020.május 2.-án (a Csillagászat napján) indítjuk útjára egy nyilvános rendezvény keretein belül a nyertes város egy adott, frekventált pontjáról.A nyertes város iskoláiban tanulóknak külön pályázatot fogunk kiírni (melynek a részleteit a szavazás után hozzuk nyilvánosságra), s a pályázat nyertesei velünk együtt indíthatják majd el az Űrbatyu II-t a világűr határvidéke felé.A nyertes város vezetőségét és iskoláit külön meghívjuk a felbocsátási ünnepségre.A január 6-án induló szavazásunk megosztói közül sorsolás útján kiválasztunk egy szerencsést, aki szintén velünk tarthat az indításnál.Akik emellett még kedvelik is a BCsE Facebook-oldalát, s a kedvelők száma eléri a 3000 főt, külön nyereményjáték során meteorit-mintát nyerhetnek, melyet a május 2.-i indítási ünnepségen vehetnek át.Az Űrbatyu II. az első küldetéshez képest egy kiterjesztett, magasabb célokat kitűző projektünk. Az első Űrbatyut székhelyünkről, Ajkáról indítottuk. A második küldetésbe, annak élményébe és izgalmaiba ezúttal szeretnénk azokat a városokat is bekapcsolni, akikkel az elmúlt években sikerült valamilyen baráti kapcsolatot kialakítanunk.Ezzel a szavazással szeretnénk lehetőséget biztosítani számukra, hogy eldönthessék, a következő, világűr peremére küldött szondánk az ő településükről induljon-e útnak.Új, nagyobb felbontású kamerákkal, fejlettebb nyomkövető rendszerrel, jobb GPS-el látjuk el az Űrbatyu II-t. Az új Űrbatyut bőven 30 ezer méter fölé tervezzük küldeni, ezzel meghaladjuk majd az előző szondánk 26532 méteres maximális magasságát.A starthelyül szolgáló városról egyedi és bámulatos fotókat készít majd az emelkedő szonda. A küldetés alatt készült anyagokat a nyertes város rendelkezésére bocsátjuk, hogy felhasználhassák azt népszerűsítő reklámanyagaikban.Küldetésünk állandó szponzora a MESSER Hungarogáz Kft.Szívesen fogadunk bárkit, aki szponzorként csatlakozna legújabb, a világűr peremét megcélzó küldetésünkhöz. Szponzoraink és támogatóink logóit/neveit jól látható módon elhelyezzük az Űrbatyu II. műszer-gondolájának borításán, hogy elutazhassanak a csillagok világának határára!