AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. március 14., szombat 13:56

Országos elsők a Szédült tyúkok
Teljesült az álom. Harmadszorra nyertek az Ajkai Bródy Imre Gimnázium diákjai az Állatorvostudományi Egyetem országos állategészségügyi versenyén. A Szédült tyúkok, vagyis Kovács Anna Lídia, Egyed Eszter és Antal Csenge harmadik alkalommal indult a versenyen. Az első próbálkozásnál az internetes feladatok megoldásával nem kerültek a tizes döntőbe, azok közé, akik az egyetemen a három napos versenyen megmérettethetik a tudásukat, a második alkalommal mát bejutottak a legjobbak közé és a negyedik helyen végeztek. Ekkor eldöntötték, hogy a következőt, ha esik, ha fúj, megnyerik. Így is lett. Anna és Eszter utoljára nevezhetett be, ők ugyanis érettségi előtt állnak, a 11. osztályos Csenge új társakat keres, akikkel jövőre még részt vehet. Eszter pedig már egyetemistaként várja őket. Ő és Csenge állatorvos szeretne lenni. Anna gyógyszerészként képzeli el a jövőjét. Felkészítő tanáruk Kersnerné Trombitás Judit volt, sokat segített dr. Fekete Boglárka állatorvos, egykori bródys diák. A lányoktól megtudtuk, októbertől az interneten kapták a feladatokat, a megoldáshoz sokat kellett kutatniuk. Sokat tanultak belőle. Az egyik feladat egy film készítése volt, amelyben a szívférgesség okozta problémákra és annak megelőzésére hívták fel a kutyagazdák figyelmét. Az idei versenyen környezetvédelmi kérdésekkel  is foglalkoztak,  felhívva a figyelmet Földünk legsürgetőbb problémáira. Hörcsögvárat is építettek  fém- és műanyag hulladékokból. A három napos verseny izgalmas volt ismét. Az első napon a veresegyházi medveotthonban jártak, majd a egyetem üllői gazdaságában, ahol többek között szarvasmarhát is vizsgáltak. A második napon az egyetemen bonctermi gyakorlaton és vérvizsgálat elvégzésével szerezhettek értékes pontokat, varrtak sebet, a szabadulószobában a kérdésekre adott jó megoldásokkal találhatták meg a számokat, amellyel kiszabadíthatták a leláncolt játékállatot. A harmadik napon arról is számot kellett adniuk, hogy mit jegyeztek meg az első két napon. Latin szavakra is kellett emlékezniük, azon kívül a lovak gyógyításával és a szarvasmarhákkal kapcsolatos kérdésekre is. Találkoztak az egyetemi hallgatókkal is, akiktől megtudták, hogy milyen az egyetemisták élete. Az eredményhirdetést izgatottan várta minden csapat. A tizedik helyezéstől olvasták a sorrendet. Negyed hely, nem az ő nevüket mondja a zsűri. Megvan a dobogós helyezés, de jó. Már ugrálnának örömükben. Harmadik. Nem ők még mindig. Második. Már a felvezetésből tudják, mások készülhetnek a díj átvételére. Már csak egy díj maradt az asztalon. Az övék. A legjobbnak járó. És a hatalmas öröm. A kitartóan, szorgalommal, lelkesedéssel elért kiváló eredmény öröme.