VASZAR KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA

Új bölcsőde építése Vaszar községben
PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA:          TOP-1.4.1-19-VE1-2019-00003
KEDVEZMÉNYEZETT NEVE:             Vaszar Község Önkormányzata
KEDVEZMÉNYEZETT CÍME:                             8542 Vaszar, Fő u. 29.
PROJEKT CÍME:                           Új bölcsőde építése Vaszar községben
SZERZŐDÖTT TÁMOGATÁS ÖSSZEGE:                    199.962.782,- Ft
FORINT TÁMOGATÁS MÉRTÉKE (%-BAN):                              100%
A PROJEKT TARTALMÁNAK BEMUTATÁSA:
Vaszar településen jelenleg nincs lehetőség a bölcsődés korú kisgyermekek nappali ellátására, ezért a település pályázott és támogatást nyert a TOP-1-4-1-19 konstrukción belül új bölcsőde kialakítására. A tervezett 12 férőhelyes bölcsőde Vaszar, Jókai u. 13. szám alatt kerül felépítésre.
A projekt végső befejezési határideje 2021. december 31.
A bölcsőde kialakítása során a jogszabályi előírásoknak megfelelő, teljesen új épület kerül kialakításra, teljes felszereltséggel.
Valamennyi, a működtetéshez szükséges eszköz, így a gyermek- és személyzeti bútorzat, felszerelések, bel- és kültéri játékok, mindennapi, tartós használati tárgyak jelen projekt keretében kerülnek beszerzésre. Az eszközök listáját egy kisgyermekellátás terén jártas szakember állította össze a praktikusság, a környezettudatosság és természetesen az előírt szabályok figyelembevételével.
A projekt eredményeként korszerű intézmény jön létre a kisgyermekek részére.
A projekt célja, hogy a bölcsőde kialakításával javítsuk a foglalkoztatási helyzetet községünkben, tágabban véve a térségben, támogassuk a helyi kisgyermekes szülők munkaerő piacra történő visszatérését.