AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. március 26., csütörtök 15:45

Szájmaszkot varrnak az óvoda dolgozói
Szájmaszkot varrnak kisgyermekeknek az Ajka Városi Óvoda munkatársai, a pedagógiai asszisztensek, a dajkák, az óvónők. A maszkokból ajánlottak fel a védőnői szolgálatnak, a bölcsődének, és adnak az óvodás gyermekeknek is, tudtuk meg Ráczné Németh Csilla intézményvezetőtől. A járványveszély idején fel nem használt darabokat a csoportoknak adják és az orvosos szerepjátékhoz használják majd, miután ismét fogadhatja az intézmény a gyerekeket. Az óvodavezetőtől megtudtuk, ügyeletet tartanak azoknak a családoknak, akik másképp nem tudják megoldani gyermekeik napközbeni felügyeletét. Március végén kis létszámú, 5-6 fős csoportokban 20 körüli gyermeket látnak el. Március 30-tól csak a Hétszínvirág intézményegység tart nyitva. Az óvónők, akik nem az intézményben látják el a feladatukat, otthon dolgoznak. Meghatározott munkarend szerint töltik fel a csoportok zárt oldalaira a dalokat, verseket, mondókákat, amelyeket ebben az időszakban tanulnának a gyermekek. Az óvónők feléneklik a dalokat, mesét mondanak, tanácsokat adnak a szülőknek az otthoni foglalkozásokhoz.