FONYÓD VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. április 29., szerda 10:15

FIGYELEM! - utazási céllal ne látogasson a fonyódi kikötőbe a hétvégén!
FIGYELEM!

Tisztelt Fonyódiak! Tisztelt Nyaralótulajdonosok! Kedves idelátogatók!

Felhívjuk a figyelmüket, hogy a nagy hagyományú badacsonyi hajókirándulásra május 1-én és a hétvégén nem lesz lehetőség, ezért fokozottan kérjük Önöket, hogy e célból ne látogassanak a fonyódi kikötőbe!

A személyhajózást érintően a Balatoni Hajózási Zrt. az alábbi intézkedések hozta:

A koronavírus járvány következtében kialakult egészségügyi veszélyhelyzetre való tekintettel április és május hónapban a személyhajózási szolgáltatásaink szünetelnek.

Túravitorlázás korlátozás:

A Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) a járványügyi helyzetre való tekintettel a vitorláskikötőiben található túrahelyeinek igénybevételét átmenetileg kizárólag saját bérlőinek biztosítja. Idegen kikötőből érkező vitorlázók, együttműködő partnereink hajói a túrahelyeket ennek megfelelően nem használhatják a rendelkezésünk feloldásáig.

A Balatoni Hajózási Zrt. részletes tájékoztatója: https://balatonihajozas.hu/

Nyomatékosan kérünk mindenkit, hogy utazási céllal ne látogasson a fonyódi kikötőbe!

Fonyód városa kiemelten kér mindenkit az óvintézkedések, a 1,5 - 2 méteres távolság betartására, valamint maszk viselésére közterületen, zárt kereskedelmi egységekben pedig lehetőség szerint gumikesztyű viselését is javasoljuk.

Vigyázzunk egymásra!

Fonyód Város Önkormányzata