BUDAPEST FŐVÁROS XVI. kerület Önkormányzata
2020. június 22., hétfő 17:03

Budapest Főváros XVI. kerületi Önkormányzata saját halottjának tekinti Bálint Györgyöt
Egy gyümölcsös kert őrzi a mindenki által csak Bálint gazdaként emlegetett Bálint György emlékét a főváros XVI. kerületében. A Kárpát-medence haszonállatait és a tradicionális kisgazdaságokat bemutató Kertvárosi Tanyaudvar területén Bálint gazda útmutatásai szerint tavaly alakítottunk ki egy gyümölcsöskertet, melynek fáit ő maga metszette meg először az általa kifejlesztett karcsú orsó-forma elnevezésű metszési módszerrel. A kertet Bálint György 100. születésnapjára elkereszteltük Bálint Gazda Gyümölcsösének, majd 2020. február 12-én a képviselőtestület Kovács Péter polgármester előterjesztésére a kerület díszpolgárává választotta. Meggyőződésünk, hogy életműve a magyar nemzet szellemi örökségének múlhatatlan részét képezi. Önkormányzatunk a 101. évében elhunyt Bálint Györgyöt saját halottjának tekinti.