SÜMEG VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. augusztus 29., szombat 09:58

MEGVALÓSULT A TOP-1.2.1-16-VE1-2017-00012 SZÁMÚ, RAMASSETTER LÁTOGATÓKÖZPONT KIALAKÍTÁSA SÜMEGEN CÍMŰ PROJEKT
2020. augusztus 29-én lezárult Sümeg Város Önkormányzatának a Társadalmi és környezeti szempontból fenntartható turizmusfejlesztés című, TOP-1.2.1-16 kódszámú felhívásra benyújtott turisztikai pályázata, mely a Magyar Állam és az Európai Unió 80 millió forintos visszanemtérítendő támogatásával valósult meg.

A fejlesztés eredményeként az épület külső-belső felújítási munkái valósultak meg: homlokzat-felújítás, kiállító és bemutatóterek, többfunkciós helyiségek, mellékhelyiségek, iroda és közösségi tér kialakítása, fűtés-és elektromos korszerűsítés, szigetelés, udvar rendbetétele. A turistafogadás feltételeinek megteremtése, vendégfogadó terek létrehozása, a színvonalas turistafogadáshoz szükséges szolgáltatási háttér biztosítása.
A beruházásnak köszönhetően megtörtént a többfunkciós terek tartalommal való megtöltése, látogatóbarát funkciók megteremtése. Komplex turisztikai, információs és látogatómenedzsment szolgáltatások létrehozása. Élményelemeket jelentő technikai fejlesztések, interaktív bemutatási formákkal. Időjárás független, illetve célcsoport specifikus kínálati (program) elemek fejlesztése.

A projekt a Széchényi 2020 program kereténben valósult meg.

1 csatolt dokumentum Sajtóközlemény