SZIGETMONOSTOR KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2020. augusztus 30., vasárnap 16:07

Folytatódik a szombati katasztrófális viharkár mentesítése Szigetmonostorn
A tegnapi (08.29) szupercella végigsöpört Horányon. A vihar nyomán Horány déli részén áramkimaradás van, mivel több helyen fák dőltek a vezetékekre, oszlopok dőltek ki, és több transzformátor meghibásodott. Amíg a tűzoltók nem tisztítják meg a vezetékeket a rájuk szakadt ágakról, és a vezetékszakadásokat nem állítják helyre, addig az ELMŰ szakemberi nem tudják visszakapcsolni az áramszolgáltatást. A visszakapcsolás, a szakadt vezetékek helyreállítását követően, körönként fog történni, így egyes utcák hamarabb, míg mások csak később kapnak újra áramot. Sok helyen, ahol kutakból nyerik a vizet, az áramkimaradás a vízszolgáltatást is befolyásolta, ezért az önkormányzat tűzcsapok vizvételi hellyé alakításával biztosítja a területek vízellátását. A kialakított vízvételi helyek listáját a felszerelés után hozzuk nyilvánosságra.  A hivatásos tűzoltók, az önkéntes tűzoltó egyesületek 22 fővel hét beavatkozó járművel, valamint az ELMŰ és a Vízmű  szakemberei folyamatosan dolgoznak a károk felszámolásán és a szolgáltatások helyreállításán. Előre láthatólag néhány napon belül sikerül visszaállítani az áram és az áramkimaradás okozta ivóvíz és szennyvíz ellátást Horány déli részén. A településen 100 káresetről van tudomásunk, a felszámolásuk szombat este nyolc órától a hajnali 4 órás pihenőt leszámítva folyamatos.
Tudomásunkra jutott, hogy többen, különböző álhíreket terjesztenek a településen. A hiteles tájékoztatásért a www.szigetmonostor.hu oldalon tájékozódjanak.

4 csatolt kép kár1kár4kár2kár3