GÖDÖLLŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. október 9., péntek 13:17

Közösségi Múzeum elismerést kapott a Gödöllői Városi Múzeum és a Gödöllői Királyi kastély
A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ elismerését ünnepélyes keretek között a Nemzeti Múzeumban adták át. A kitüntető címben azon muzeális intézmények részesültek, amelyek „közösségi részvételi alapon” működnek, vagy már letették a „társadalmiasítás” alapjait, azaz bevonják munkájukba a helyi lakosságot, civil szervezeteket, egyéb partnereket.A Gödölllői Városi Múzeum "Közösségi Múzeum IV. szint", a Gödöllői Királyi Kastély "Közösségi Múzeum III. szint" elismerést kapott.
A díjat a városi múzeum részéről Kerényiné Bakonyi Eszter igazgató, a kastély részéről dr. Ujváry Tamás igazgató vette át.