GYŐR-MOSON-SOPRON VÁRMEGYEI ÖNKORMÁNYZAT
2020. október 28., szerda 16:13

Fertőszéplakon megvalósult a belterületi vízrendezés projektje
A Széchenyi 2020 program keretében 249,64 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás felhasználásával valósult meg Fertőszéplak község belterületi vízrendezése.

Fertőszéplak Község Önkormányzata a települési környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztések c. felhívására benyújtott, TOP-2.1.3-15-GM1-2016-00010 azonosítószámmal nyilvántartott projekt támogatási kérelme 249 641 326 Ft volt. A belterületi vízrendezést szolgáló beruházás célja a területre hulló csapadékvíz rendezett elvezetése, a lakóterület védelme, az utakat érintően pedig az útburkolat és pályaszerkezet víztelenítése volt.

A projekt fizikai megvalósítása 2017. december 17-én kezdődött, melynek keretében a település 11 utcájában összességében 5062 méter bel- és csapadékvízvédelmi létesítmény fejlesztése valósult meg. Ennek döntő többségét az újonnan kialakított csapadékvízelvezető árkok (burkolt, és föld árkok együttvéve) adták, kisebb részben pedig betoncső átereszek, illetve víznyelő aknák kialakítása történt meg.

A közel 3 évig tartó fejlesztés eredményeként a megvalósult csapadékvízelvezető rendszer az érintett közútszakaszok mentén képes ellátni a nagy intenzitású, megnövekedett csapadékmennyiség megfelelő, a csapadékvíz-gazdálkodás szempontjait is figyelembe vevő kezelését, megelőzve ezzel a csapadékvíz okozta károkat.

A fejlesztés hozzájárult a település népességmegtartó erejének növeléséhez, a komfortosabb lakókörnyezet kialakításához, valamint az utcakép egységesítéséhez, rendezettségéhez.A TOP-2.1.3-15-GM1-2016-00010 kódszámú, „Környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztés Fertőszéplak községben” című projekt a Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat támogatásával és konzorciumi partnerségében valósult meg.

Elnyert támogatás: 249 641 326 Ft
Projekt zárásának dátuma: 2020.10.29.

További információ kérhető:
Kóbor Attila, polgármester