AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. november 8., vasárnap 19:11

Online tanóra más földrészek diákjaival
Graffitiről is vitáztak az Ajkai Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola, Általános Iskola, Sportiskola és Kollégium Bánki Donát Intézményegysége emelt szinten angol nyelvet tanuló 11. osztályos diákjai ukrán és japán diáktársaikkal. Az online órát a Live Classes programban  a BBC-Pearson szervezte.  A 60 perces online óra keretében zajló foglalkozás mindig egy téma köre csoportosul, legutóbb a graffitiről beszélgettek. A részt vevő diákok különféle feladatokat oldottak meg, többek között egy video megtekintése után  a hiányos szöveget kellett kitölteni, majd a másik ország diákjaival sorrendbe  rakni 5 graffitit, hogy melyik hogyan tetszik, valamint a témában kérdéseket tettek fel egymásnak. A diákok feladatot is kaptak, videót kell készíteniük a környéken levő graffitikről. A bánkisok már fel is térképezték, hogy Ajkán hol találhatók ilyen falfestmények. Sashalmi Melinda angol tanártól megtudtuk, az intézmény harmadik éve vesz részt a BBC-Pearson programjában, Britisch Council pályázatán, amely az innovatív tanítási módszereket támogatja és népszerűsíti. A Live Class programban tartott online tanítási órákon 6-8 ország diákjait kapcsolja össze online a szervező. A kapcsoláskor tudják meg azt, hogy mely országok diákjaival vitáznak. A közös nyelv az angol. A diákok így megtapasztalták, hogy mekkora haszna van az idegen nyelv ismeretének. November első hetében szintén tartottak online órát. A diákok egy megadott időpontban ültek a számítógép elé, és várták, hogy a szervező Michael Brand szólítsa őket. A BBC-Pearson, a Live Classes szervezője pályázott a British Council felhívására, mely az innovatív tanítási módszereket támogatja. Azzal a kéréssel fordultak azokhoz a tanárokhoz, akik már részt vettek diákjaikkal az online óráikon, hogy adjanak ötleteket, milyen feladatot oldhatnak meg a tanulók az online órán, a csoportmunka során. Sashalmi Melinda javasolta, hogy a csoportokba osztott tanulók kapjanak egy-egy állítást, arról vitatkozzanak, és győzzék meg egymást. Ezzel  került be a győztes pályamunkába.