KUNSZENTMIKLÓS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. november 12., csütörtök 10:30

BEFEJEZŐDÖTT A KUNSZENTMIKLÓSI TASSKERTES VÁROSRÉSZ REHABILITÁCIÓJA
A TOP-4.3.1-15-BK1-2016-00005 kódszámú és a „Kunszentmiklós-Tasskertes újjászületik” című pályázatnak köszönhetően 70 millió forint Európai Uniós támogatásból valósult meg a tasskertesi szegregátum fejlesztése. A projekt keretén belül 9 önkormányzati ingatlan került felújításra, valamint egy közösségi tér a hozzátartozó környezettel, járdákkal, kerítésekkel együtt. Ezen felül kiépítésre került egy komplett új játszótér, kamerarendszerrel és közvilágítással. Megújult és új aszfaltburkolatot kapott a Liszt Ferenc utca és a Kinizsi utca is.
A projekt célja a tasskertesi szegregátum rehabilitációja, a szociális bérlakások komfortfokozatának növelése, új közösségi terek kialakítása és a városrész megközelíthetőségének javítása, az ott élők életminőségének növelésével.

A projekt a Széchenyi 2020 keretében Európai Uniós támogatással valósult meg.