GÖDÖLLŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2020. november 13., péntek 15:45

Pro Architectura Díjat kapott Gödöllő Önkormányzata
Pro Architectura Díjjal tüntette ki a Miniszterelnökség Gödöllő Város Önkormányzatát. A rangos elismerést a Várkapitányi lak felújításáért ítélték oda a városnak, Építtető kategóriában.A Pro Architectura díjak átadására a tervek szerint a mai napon került volna sor, de az ünnepséget a Miniszterelnökség egy későbbi időpontra halasztotta.A Várkapitányi Lak megújulása 2019-ben fejeződött be, több évi kitartó munka során a város nettó 433 millió forintot fordított az épület megmentésére és felújítására. A beruházásból 24 millió az NKA pályázatából a többi saját forrásból állt rendelkezésre.A patinás épület rendezvényhelyszínként funkcionál,többek között kiállításoknak, konferenciáknak ad helyet. Jelenleg a Karácsonyház várja itt az érdeklődőket.

1 csatolt kép Karácsonyház