AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. január 22., péntek 20:02

Plüssállatokkal segít az sma-s Zsombornak az ajkai közösség
Nem elveszett játék vagyok, rád vártam - írja a borítékokra az első osztályos Szabó Alexa. Öccse, az óvodás Noel fáradhatatlanul válogatja a játékokat. Édesanyja, Danyi Réka a borítékba tett levélben tudatja, hogy a plüss állat forgalmas helyre kitételével országos akcióban vesznek részt, amellyel az SMA-1 betegségben szenvedő kisfiú, Burinda Zsombor gyógykezelésére, a 730 millió forintos gyógyszerre gyűjtenek. A városban az ajkarendeki német nemzetiségi Regenbogen óvoda óvodapedagógusa Meinczingerné Vinkelman Katalin kapcsolódott be a gyűjtésbe. Ő fedezte fel a közösségi portálon azt a csoportot, amely plüss állatokkal gyűjt. Gondolkodott, hogyan valósíthatná meg lakóhelyén az ötletet. Bejelentkezett egy kisgyermekes édesanyák által létrehozott csoportba. Ott talált rá Danyi Rékára, akit ismert, ugyanis kisfia az ő óvodájukba jár. A csoportban kérték a tagokat, akiknek van jó állapotú, már nem használt plüss játékuk, ajándékozzák oda. Hamarosan több zsáknyi felajánlás érkezett, és érkezik még mindig. Ők szabad idejükben kimossák, fertőtlenítik, borítékokat készítenek, leveleket írnak, majd a város forgalmas helyeire, jól látható módon  kihelyezik azokat. A levélben arra kérik a megtalálót, hogy vigye haza, és utaljon a kisfiúnak a megadott számlaszámra legalább 700 forintot. Danyi Réka kérdésünkre elmondta, hogy egy nagy mackót licitre bocsátottak. A legmagasabb összeget, 6 ezer forintot egy ajkai licitáló ajánlotta fel, így miután igazolta, hogy átutalta az összeget, át is vette. Nagyon örült neki. Katalintól megtudtuk, a járókelők közül sokan, akik nem hallottak a gyűjtésről, nem mernek odamenni és elvinni a játékot, azt gondolják, valaki elveszítette, és majd keresni fogja. Egyszer azt is láthatták, valakiknek örömöt okozott a plüss. A postához tették le, majd pár perc múlva egy arra járó férfi észrevette, felvette, majd párjának adta. Elolvasták a levelet. A szervezők remélik, ők a beteg kisfiú szüleinek szereztek örömet egy utalással. A gyűjtéssel szerveződik egy közösség, akik felajánlják a játékokat, a segítségüket. Várják a plüss állatfigura felajánlásokat, illetve azokat a segítőkész ajkaiakat, akik aktívan bekapcsolódnának az akcióba.Remélik, hamarosan összegyűlik a hatalmas összeg és Zsombor elindulhat a gyógyulás felé vezető úton. A gyűjtés összefogja a segíteni akarókat, példát mutat, hogy együtt minden lehetséges. Figyelemmel kísérik Zsombor sorsát, úgy izgulnak érte, mintha a családtagjuk lenne. Réka és Katalin külön örülnek annak, hogy Alexa és Noel ilyen lelkesen részt vesz. Nekik már most is természetes, ha tudnak, segítenek. Ha majd olvassák, Zsombor meggyógyult, jó érzéssel tölti el őket, hogy ők is segítettek ebben.