MÁTÉSZALKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. január 25., hétfő 16:25

5 milliárdos egészségügyi beruházás Mátészalkán
A koronavírus okozta veszélyhelyzet számos tapasztalattal szolgált az egészségügy területén. Fény derült arra is, hogy a hazai ipar az egészségügyi védőeszközök gyártása területén alul reprezentált, védőkesztyűből csupán a teljes hazai igény töredéke volt hazai gyártású, így szükséges a saját termelési kapacitás bővítése a területen. Ehhez a felismeréshez kapcsolódik az az 5 milliárd Ft értékű, nemzetgazdaságilag és nemzetstratégiailag kiemelt jelentőségű beruházás, melynek keretében a Mátészalkán létrejövő üzem a hazai egészségügyi védőkesztyű igény 100%-át képes lesz kielégíteni.
Az EU-FIRE Ingatlanfejlesztő és Tanácsadó Kft. sikeresen csatlakozott az Egészségipari Támogatási Programhoz, melynek felhívására speciális orvosi eszközök gyártásához szükséges kiegészítő kapacitás létrehozása tárgyú beruházási javaslatot nyújtott be. A tervezett új gyártókomplexum keretében az ipar 4.0 irányelveihez igazodó, robotizált ipari csarnok modern fémmegmunkáló gépekkel és kesztyű-gyártósorokkal nagyon rövid időn belül képes lesz a koronavírus elleni védekezés szempontjából létfontosságú termékek akár nagy volumenű gyártásához. A fejlesztés a mátészalkai Ipari Parkban valósul meg, az önkormányzat beruházási rendelete szerinti mintegy 150 millió Ft értékű vételár kedvezményt biztosítva az ide települő üzem számára. A település szempontjából a támogatási szerződésben 5 évre előre vállalt 20 fő foglalkoztatása, valamint az éves csaknem 3 milliárd Ft összegű tervezett árbevétel is igen kecsegtető. Bővül a helyi ipar termékpalettája, ami nem mellesleg a helyi iparűzési adó mértékének emelkedését is jelenti a település számára.