AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. február 12., péntek 09:09

Mindenkit befogadnak a szállóra, melegedőbe
Péntek délelőtt óta érvényben van a vörös kód riasztás, miután éjszaka mínusz 10 C fok alá süllyed a hőmérő higanyszála, és napközben is fagyok vannak. A vörös kód idején mindenkit be kell fogadni a hajléktalan szállóra vagy melegedőbe, senki sem maradhat az utcán. Mihályi Melinda, az ajkai Szociális Szolgáltató és Gondozási Központ intézményvezetője kérdésünkre elmondta, hogy a város Padragkúton 16 férőhelyes hajléktalanok átmeneti otthonát működteti, a gondozottak egész évben ellátják. A rossz körülmények között, esetleg nem lakás céljára szolgáló épületben élőket a szociális munkások gyakran felkeresik, meleg ruhával, tartós élelmiszerrel, vitaminokkal, ha szükséges gyógyszerekkel látják el. A városban jól működik a jelzőrendszer, ha bárki tudomást szerez segítségre szorulóról, azonnal felveszi a kapcsolatot a szociális szolgáltatóval. A leghidegebb napokban az átmeneti elhelyezésre évek óta nem volt igény, a szolgáltató ennek ellenére minden alkalommal felkészül, hogy biztosítsa a lehetőséget. Ha a hajléktalan szálló épülete megtelne, a mellette levő idősek klubját nyitnák meg erre a célra. Aki utcán élőt látna, hívja az Utcai Szociális Segítők EgyesületeKözép–Dunántúli Regionális Diszpécser Szolgálatát a 06 -34/511-028-as telefonszámon, ahol segítséget nyújtanak.