AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. március 16., kedd 09:12

Polgárőrök az illegális szemetelők ellen
Erdők, mezők, külterületek közbiztonsága után azok tisztaságáért is dolgoznak a lovas és kutyás szolgálatot ellátó polgárőrök. A március 8-án kezdődött és három hónapig tartó akcióban Veszprém, Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megyében tartanak rendszeresen ellenőrzéseket. Molnár Zoltán, az Országos Polgárőr Szövetség Lovas és Kutyás Szolgálatának elnökhelyettese elmondta, céljuk, hogy a területen feltérképezzék az illegális hulladéklerakó helyeket, feltegyék azokat az országos hulladékradar oldalra, valamint az, hogy az elkövetőket tetten érjék. Ahol nagyobb mennyiségű hulladékot találnak, a környékre kamerát szerelnek fel, amely felvétele bizonyító erejű lesz. A gyakori és kiszámithatatlan időpontban történő ellenőrzés reményeik szerint segít megelőzni a környezetkárosítást. A járványveszély miatt a tervezett megnyitót nem tudták megtartani, de remélik, júniusban a záró programon komoly eredményekről számolhatnak be. Molnár Zoltántól megtudtuk, kutyás és lovas polgárőrök rendszeresen, hétköznap és ünnepnapokon is járják a külterületeket. Elszomorító és érthetetlen, hogy az ország minden településén működik a hulladékszállítás, ennek ellenére a háztartási hulladékot miért kell zsákokban az erdőben eldobni. A nagyobb mennyiségű műanyag doboz, üdítős flakon is jobb helyen volna a szelektív gyűjtőben. Találtak a polgárőrök már régi fürdőkádat, zuhanykabint, teherautónyi építési törmeléket frekventált kirándulóhelyen. Még mindig vannak, akik megunt lakberendezési tárgyaiktól így szabadulnak meg. A polgárőrök remélik, hogy a tettenérés veszélye elriassza a környezetszennyezőket. Az akcióhoz azért választották a lovas és a kutyás szolgálatot ellátókat, mert ők a legeldugottabb területet is meg tudják észrevétlenül közelíteni. Hamarosan Ajkára és környékére is látogatnak a polgárőrök.