AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. március 24., szerda 14:30

Ovislabda program a sportolásra nevelésért
Az Ajka Városi Óvoda mind a 6 tagintézménye bekerült a Magyarország Kormánya által indított Ovis labdaprogramba, amelynek célja, a kisgyermekek egészséges életmódra és a mozgás szeretetére  nevelése, tájékoztatta lapunkat Ráczné Németh Csilla óvodavezető.  A program célja, hogy valamennyi óvodában, illetve óvodai feladat-ellátási helyen hozzáférhetővé váljanak olyan sporteszközök, amelyek használatával nő a sportoló  gyermekek száma, amellyel kialakul az igényük a rendszeres testmozgásra, a mozgásba gazdag életmódra. Ezentúl a program hozzá kíván járulni az óvodás korú gyermekek mozgáskoordinációjának játékos fejlesztéséhez. Az óvodások minden feladatellátási helyen 434401 forint értékben kaptak sportszereket, például könnyített focilabdákat, összehajtható, önfelálló kaput, vízzel, homokkal tölthető edző szetteket, edzőállomást, szivacs kézi-, foci- kosárlabdákat. Mindannyian várják, hogy a rendkívüli szünet után birtokba vehessék a gyerekek az eszközöket.