AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. április 9., péntek 13:39

Saját verseiket terjesztik a szépírók
A Szépírók Asztaltársasága tagjainak a verseiből helyeztek el városszerte a Költészet napja alkalmából. A Bányász Kulturális Egyesület keretében működő irodalmi csoport mind a 12 tagja 2-3 saját versét Oravecz Edit, az egyesület elnöke leírta, fénymásolta, majd péntek délelőtt két szépíróval, Józsa Károllyal és Fábián Sándorral együtt kitette a város, többnyire a belváros forgalmas helyeire. A 300 verses cédulát bokrok ágaira, buszmegállókba, padokra rakták, olyan helyekre, ahol sokan megfordulnak. Vajai Károlyné javaslatára, aki versmondóként vesz részt az asztaltársaság tevékenységében, Várnai Zseni Csodák csodája verse is kikerült néhány helyre. Oravecz Edit reméli, az általuk kitett cédulák eljutnak az ajkai irodalomkedvelőkhöz, és okoznak számukra néhány kellemes percet.