AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2021. augusztus 25., szerda 07:26

Jól indult a szezon az asztaliteniszezőknek
Egy év versenyszünetet követően rendezték meg augusztus 17 és 19 között a Budapest Bajnokság – Országos Ranglistaversenyt, amelyen az Ajkai Asztalitenisz SE versenyzői tovább öregbítették a város jó hírét. Az ajkaiak 8 sportolót neveztek, voltak, akiknek ez volt az első versenyük, de máris megmutatták, hogy érdemes lesz figyelni rájuk. A nyári, percre pontosan kidolgozott felkészülés remekül sikerült, de izgultak, hogy ez mire lesz elég, no meg hogy a gyerekek mennyire tudják majd kezelni az egész helyzetet, legyőzni félelmeiket, izgalmukat és rutintalanságukat, mert hát mégiscsak a legelső országos versenyük.Az U11 fiúknál Kázmács Bence  egészen a nyolcad döntőig menetelt. Az U13 fiúk versenyén már a többiek is csatlakoztak Bencéhez. Takács Mátyásnak és Mátyás Gergőnek komoly esélye volt a csoportelsőségre és a főtáblára feljutni. A kettő fiatal, Marsi Ármin és Kázmács Bence csoportjában volt 1-1 jelenleg jobb és idősebb ellenfél, Bíró Patriknak pedig mint élete legelső versenyén a tapasztalatszerzés volt az elsődleges. A lányoknál 3 játékos indult, egy csak újonc korcsoportban, másik újonc és serdülőben, harmadik pedig csak ifjúságiban. Vörös Zsóka volt az első versenyes, akinek konkrétan csak egy poénon múlott a bravúr, a főtáblára jutás. Kiss Csenge egészen a nyolcad döntőig menetelt, ahol aztán a verseny győztese állította csak meg. Az egyel feljebb lévő, serdülő korcsoportban is egészen a nyolcad döntőig jutott, itt már előremutatva, a főtáblán már végre okos és magabiztos játékot játszva. Csenge a nyáron ismét részt vett a bajor válogatott edzőtáborában, valamint egy szombathelyi edzőtáborban, az ott elsajátitottak látszottak a teljesítményén.

Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.