SZANK KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2021. augusztus 26., csütörtök 14:46

„Bácskai ízek, kalandok és kulturális értékek fejlesztése” – a gasztronómiát és a helyi termékeket bemutató határon átnyúló turisztikai útvonal kialakítása
Az Interreg-IPA Magyarország-Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Program az Európai Unió 2014-2020 időszakra vonatkozó pénzügyi keretrendszerének Előcsatlakozási Támogatási Eszköze (IPA) keretében valósul meg.
„Bácskai ízek, kalandok és kulturális értékek fejlesztése” – a gasztronómiát és a helyi termékeket bemutató határon átnyúló turisztikai útvonal kialakítása, HUSRB/1903/31/0066 azonosítószámmal rendelkező  projekt fő kedvezményezettje Szank Községi Önkormányzata, Szerbia részéről a vajdasági Kishegyes Község Helyi Önkormányzata. A projekt szerződött összege 389 957,2 EUR, tervezett időtartama 2021. 02.01. – 2022. 07.31.
 
A „Gasztrokunok” elnevezéssel rendelkező projektben Szerbia oldaláról a vajdasági Mali Idjos, Feketics, Lovcenac települések, magyarországi oldalról Szank, Kiskunmajsa, Csólyospálos, Móricgát, Jászszentlászló, Kömpöc települések vesznek részt.  A projekt célja egy új közös márkanév alatt folyó tematikus turisztikai, gasztronómiai, kézműves útvonal kifejlesztése a határ mindkét oldalán, melyeket a szerb területen Mali Idjos Önkormányzata vezet be 3 települést érintve: Mali Idjos, Feketics, Lovcenac, magyar részről a projekt szakmai megvalósításában 6 helyi önkormányzat (Szank, Kiskunmajsa, Csólyospálos, Móricgát, Jászszentlászló, Kömpöc) vesz részt.
 
A projekt célja a közös kulturális és természeti örökségeket alapul véve egy olyan innovatív turisztikai termék létrehozása, mely megkönnyíti a fenntartható és hozzáadott értéket képviselő öko-erőforrások turisztikai kiaknázását.
A projektben megtalálható tevékenységek mindegyike a határmenti természeti és kulturális örökségek fenntartható hasznosításának és fejlesztésének előmozdítását célozza meg. A tervezett tematikus útvonal összeköti a projektben meghatározott terület kézműves mestereit, a helyi értékeket képviselőket, akik termékeiket a régió természetes anyagaiból és erőforrásaiból állítják elő. A pályázatban szereplő tevékenységek közé sorolhatók továbbá a közös fesztiválokon való részvétel, a kézműves táborok hátrányos helyzetűek számára, főzőkurzusok, tanfolyamok, workshopok, digitális szakácskönyv készítése,  az off- és online tematikus turisztikai térkép és audioguide rendszer létrehozása, vezetett kerékpáros és e-kerékpáros túrák, információs pontok kialakítása, és a programban résztvevő termelők, kézművesek továbbképzése valamint egy applikációs rendszer kifejlesztése.
A projekt a közösen megfogalmazott célon felül törekszik egy meglévő partnerség magasabb szintre történő fejlesztésére; közös publikációs megjelenésekre és szoros határon átnyúló együttműködésre egy egységes márkanév alatt. 
 
További információkért látogasson el a projekt weboldalára:

1 csatolt dokumentum Sajtóközlemény
Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.