VASZAR KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2021. augusztus 30., hétfő 10:53

Elkészült Vaszaron az új bölcsőde
Vaszar Község Önkormányzata európai uniós forrásból, TOP-pályázat keretében új önkormányzati intézményt, egycsoportos, 12 kisgyermek elhelyezésére alkalmas bölcsődét épített. Ezzel újabb közszolgáltatás vált elérhetővé a településen, javítva annak népességmegtartó erejét. Az új épület ünnepélyes átadására 2021. augusztus 27-én került sor. Az avatón beszédet mondott Kovácsné Bárány Ildikó bölcsődei ügyekért felelős miniszteri biztos (Családügyi Minisztérium) és dr. Kovács Zoltán, a térség országgyűlési képviselője.

Vaszar Község Önkormányzata már a 2010-es évek közepétől tervezte, hogy az óvoda és az általános iskola mellett bölcsődével is szeretné bővíteni oktatási-nevelési intézményeinek palettáját. Figyelve a pályázati lehetőségeket erre 2017-ben kínálkozott először lehetőség, amikor egy minibölcsőde megépítésére nyújtottunk be pályázatot. A támogatást el is nyertük, azonban a hosszú átfutási idő alatt az építési költségek nagy mértékben megemelkedtek, ezért önkormányzatunknak hatalmas összeget kellett volna önerőként vállalni – így akkor az építésről le kellett mondanunk. 2019 júniusában aztán – immár nem mini, hanem egycsoportos, 12 fős bölcsőde létrehozására – pályázatot nyújtottunk be a Területfejlesztési Operatív Program támogatásában bízva. Reményeink valóra váltak, s 2019 decemberében kaptuk a hírt a pozitív döntésről: a Széchenyi 2020 Program keretében 199,96 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapunk az Európai Regionális Fejlesztési Alapból az új bölcsőde megépítésére (TOP-1.4.1-19-VE1-2019-00003). 2020 tavaszán került kiírásra a közbeszerzési felhívás, majd a nyertes tender alapján a generálkivitelező (Csizmadia és Társai Kft.) 2020 júniusában megkezdte az építési munkákat. Ezek nagyon jó ütemben haladtak, így a műszaki átadásra már egy évvel később, 2021 május végén sor kerülhetett. A kivitelezés során helyi vállalkozókat (víz-gázszerelés, nyílászárók beépítése, asztalos és lakatosmunkák) is bevontunk az építés folyamatába. Elérkezett az ünnepi pillanat, amikor a gyermekek, szülők és munkatársak birtokba vehetik az új intézményt. A fejlesztés eredményeként 3 új munkahely is létrejött.

3 csatolt kép vaszar_bölcsi-3vaszar_bölcsi-1vaszar_bölcsi-2