BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2021. november 21., vasárnap 11:34

327 pozitív esetet szűrtünk ki a II. kerületben az ingyenes tesztelések során
Összesen 4351 teszt elvégzése után 327 pozitív esetet találtunk a november 10-én indult II. kerületi ingyenes koronavírus tesztelések során.
Ez azt jelenti, hogy 327-en bizonyosodtak meg arról, hogy fertőzöttek, és vonultak karanténba jelentősen csökkentve a vírus továbbadásának esélyét.
Az akciót szeretnénk a közeljövőben folytatni, ehhez keresünk önkénteseket akár a magán-egészségügyi szektorból, akár nyugdíjas egészségügyi dolgozókat. Ha szívesen segítené az ingyenes tesztelést, kérjük, írjon a kozosseg@masodikkerulet.hu címre!
Köszönöm mindenkinek, aki részt vett a tesztelésben! Hálás vagyok az egészségügyi személyzetnek, a kerületi háziorvos és ápoló kollégáknak, a II. kerületi egészségügyi szolgálat munkatársainak, a Szent Ferenc Kórháznak, az Irgalmasrendi Kórháznak, a Johannita mentőszolgálatnak és Havasi Gáboréknak is, akik a ráadás nap tesztelését segítették! Egészségügyi dolgozók és önkéntesek nélkül nem sikerült volna több mint 4000 ingyenes tesztet elvégezni.
Őrsi Gergely
polgármester