JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK VÁRMEGYEI ÖNKORMÁNYZAT
2022. január 6., csütörtök 09:55

Keressük Jász-Nagykun-Szolnok megye tortáját!
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat a térség gasztronómiai hagyományainak  erősítése és örökségének megújítása jegyében pályázati felhívással fordul a Jász-Nagykun-Szolnok megyében élő, dolgozó, vagy itt működő profi és amatőr cukrászok, sütni szerető lakosok, munkahelyi közösségek felé. A cél,  hogy mind profi mind amatőr kategóriában első alkalommal kihirdethessük a térség saját tortája. A megalkotott édességek két éven keresztül viselik a „Jász-Nagykun-Szolnok megye tortája profi/amatőr/mentes kategóriában” címet és rendszeresen „szerepet kapnak” megyénk különböző rendezvényein.A profi szakemberekből álló zsűriben helyet kap - többek között -  Mautner Zsófi, térségünk, az Alföld Szíve gasztronagykövete, az Ország Tortája verseny zsűritagja, gasztroblogger, Erdős Hanna, négyszeres olimpiai és világbajnok mestercukrász, Pálszabó Mihály, aranykoszorús mesterszakács, valamint Hubai Imre, a kezdeményezés házigazdája, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés elnöke.  A zsűri 2022. január 31-én értékeli a elkészített és bejuttatott alkotásokat Szolnokon, a Megyeházán, majd rögtön azt követően sajtó nyilvános eredményhirdetésen kihirdetjük a végeredményt.

1 csatolt dokumentum Pályázati felhívás