ABAÚJSZÁNTÓ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. január 17., hétfő 13:34

Abaújszántó Fő utcájának ( Béke ) út rekonstrukciója I. ütem
Abaújszántó Fő utcájának ( Béke út ) rekonstrukciója I. ütem

A fejlesztés átfogó célja Abaújszántó településszerkezetének részbeni átalakítása, egy új városközpont kialakítása, és a településközpont turisztikai jellegének erősítése a meglévő funkciók korszerűsítésével és új funkciók létesítésével. A városközpont térségközponti szerepének és a fejlesztési útszakasz közlekedési és közlekedésbiztonsági jellemzőinek javítása, valamint vonzó településképi környezet kialakítása.
A fejlesztés közvetlen célja Abaújszántó város belterületi főutcájának, a Béke utcának rekonstrukciója, amely három részre tagolható.
1.    Meglévő útburkolat felújítása 60 méter hosszúságban változó szélességben.
2.    Meglévő útburkolat felújítása 90 méter hosszúságban, betonkő burkolattal való terítése 5,5 méter szélességben.
3.    Ingyenes parkolóhelyek (45 db), 1.233 m2-en zöldfelület kialakítása, dísznövények telepítése, díszfák ültetése (80 db), járda felújítás és betonkő burkolattal való terítése, zárt csapadékvíz - elvezető rendszer kialakítása.
A projekt a Pénzügyminisztérium támogatásával valósul meg.
A támogatás forrása a 1791/2020. (XI.11.) Korm. határozatban meghatározott Tokaj-Zemplén Fejlesztési Program 2020-2024 közötti megvalósításhoz nyújtott célzott pénzügyi támogatás.
Tervezett időtartam: 2021. június 1 – 2022. május 31.
A támogatás és a projekt összköltsége: 199.998.781,-Ft

1 csatolt dokumentum Sajtóközlemény