REGÉC KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2022. március 22., kedd 19:30

A Nagyságos Fejedelem emléke előtt tiszteleg Regéc
Nagyságos II. Rákóczi Ferenc Fejedelem 346. születésnapja alkalmából idén is megrendezésre kerül a Rákóczi Emléknap Regéc Várában. A több éves hagyománnyal rendelkező esemény az elmúlt két évben a járványügyi előírások miatt elmaradt, azonban idén újra életre kell. Regéc Várában gyermekéveinek első szakaszát élő Nagyságos Fejedelemre, II. Rákóczi Ferencre és a kuruc vitézekre emlékezünk 2022. március 26-án, szombaton 12:30 órakor. A rendezvényen ünnepi beszédet mond Dr. Virág Zsolt a Nemzeti Kastélyprogram és Nemzeti Várprogram végrehajtásáért felelős miniszteri biztos, Bánné Dr. Gál Boglárka a BAZ. Megyei Közgyűlés elnöke és Dr. Hörcsik Richárd Abaúj és Zemplén országgyűlési képviselője. Az elmúlt évben átadott, 335 év elteltével újjá épített Reneszánsz Palota falán elhelyezett Rákóczi Emléktábla megkoszorúzásával, kapcsolódó kulturális programmal, díszpolgári kitüntető címek átadásával zárul az ünnepi megemlékezés Regécen.