BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2022. április 23., szombat 12:41

Egy bálványfa 3 tonnás gyökérzetrészletének kiállításával emlékeztetünk környezetünk megóvásának fontosságára
A Lövőház utcában kiállított gyökérzetrészlet egy kb. 50 éves Bimbó úti bálványfa maradványa, melynek súlya a kiemeléskor közel három tonna volt.
Átlagosan a fa minden évben több százezer levelet hajtott, melyek összesített alapterülete elérhette az 1000 négyzetmétert.
Élete során akár 20 millió köbméter levegőt is megtisztíthatott, és minden évben fedezte egy ember oxigénigényét.
A fa gyökérzetének részletét azért állítottuk ki a Föld napja alkalmából, hogy mindannyiunkat emlékeztessen környezetünk megóvásának fontosságára.
A bálványfa gyökérzetének kiemelése után egy fiatal kőris facsemetét ültettünk a helyére.
Őrsi Gergely
polgármester