AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. június 12., vasárnap 14:10

Pályaválasztási nap a diáktanács szervezésében
A te utad elnevezéssel tartotta pályaválasztási napját az Ajka Városi Diáktanács a város főterén, az Agorán június 10-én. Az egész napos rendezvényen  az ország minden részéről érkezett  felsőoktatási intézményeken kívül a helyi Veszprémi Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium, valamint ajkai és térségbeli vállalkozások állitottak ki. Az érdeklődők népes táborát dr. Horváth József alpolgármester és Takács Levente, a diáktanács elnöke köszöntötte. A Szent-Györgyi rendész tanulói önvédelmi bemutatóval, az Ajkai Rendőrkapitányság kutyás bemutatóval keltette fel az érdeklődést a szakma iránt. A színpadon a nap folyamán zajlottak a programok, bemutatkoztak a képzési intézmények. A programra felső tagozatos és középiskolás diákcsoportokon kívül felnőttek is ellátogattak, sőt, nagyszülővel is találkoztunk, aki a jövőre érettségiző unokája pályaválasztását kívánta segíteni. A képzéseket népszerűsítő szórólapokon kívül kisebb ajándékokat, léggömböt, tollat, jegyzetfüzetet is kaphattak ajándékba az érdeklődők. A szervezők a nyári diákmunkát vagy a tanulmányait befejezőként munkahelyet keresőkre is gondoltak. A kitelepülő cégek munkatársaitól megtudhatták, hogy eséllyel felvételizhetne-e. A Poppe + Potthoff cég kisvonattal vitte az érdeklődőket gyárlátogatásra. Az egész napos program után jöhetett a nyárindító buli. A buli este 10 órakor kezdődött, amelyen a DJ-k mellett   sztárfellépőként Manuel is színpadra lépett. A rendezvény szervezője, Pákai Péter, Novák Tamás és Fülöp Csongor volt. Pákai Péter kérdésünkre elmondta, hogy elégedett a részvétellel, a programokkal. A nemrég alakult diákönkormányzatnak eddig ez volt a legnagyobb rendezvénye, amelyet februárban kezdtek szervezni. Remélik, megkönnyítették a döntést a pályaválasztók számára. Azért a tanév végi időpontot választották, mert így még ott a nyári szünidő es a tanév első féléve, hogy számba vegyék a lehetőségeket, eldöntsék, az érdeklődési körük, képességeik alapján milyen utat választhatnak sikerrel.