DUNAKESZI VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. július 5., kedd 09:07

Elindult a Napsugár Bölcsőde bővítése Dunakeszin
Dunakeszi Város Önkormányzata a már működő Napsugár Bölcsődét új épületszárnnyal bővíti. Június 21-én megtörtént a munkaterület átadása és elindultak a földmunkálatok is. A beruházás 600 millió forint európai uniós vissza nem térítendő támogatás és önkormányzati önerő felhasználásával valósul meg.
Dunakeszi Város Önkormányzata a 2019-ben épült alagligeti 4 csoportszobás Napsugár bölcsőde bővítése mellett döntött. Az Önkormányzat a sikeres pályázatnak köszönhetően a VEKOP-6.1.1-21 Bölcsődei férőhelyek kialakítása, bővítése című pályázati konstrukció keretében a VEKOP-6.1.1-21-2021-00003 azonosítószámmal 2021. szeptember 30-án Támogatási szerződést kötött a projekt megvalósítására.
A Széchenyi 2020 program keretében a vissza nem térítendő támogatás mellett, 400 millió Ft önkormányzati önerő felhasználásával 4 csoportszobában 56 új bölcsődei férőhely létesül Dunakeszin. Célja, hogy tovább javuljanak a település szociális alapellátási feltételei, az esélyegyenlőség, valamint a kisgyermekes szülők munkaerőpiacra történő visszatérési esélyei. Dunakeszin már 4 bölcsőde működik, sok kisgyermekes családnak megkönnyítve mindennapjait. A bővítéssel 322-re nő a dunakeszi bölcsődei férőhelyek száma.