AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. augusztus 2., kedd 19:49

Nyolcaddöntőig jutott élete első világbajnokságán
Kétszer második, majd egyszer első helyen jutott be a nyolcaddöntőbe Reicher Flóra, az Ajkarendeki BMX Cross SE 10 esztendős kiválósága élete első világbajnoki szereplésén, amelyet Franciaországban, Nantes városában rendeztek július végén.  A BMX Race Világbajnokságon a nemzetközi versenyeken az élen végzett Flóra ismét bebizonyította, hogy  tehetségével és technikai tudásával van helye a világ legjobbjai között. Bujáki Bence edzőtől, aki a sportolót elkísérte, megtudtuk, hogy  a felkészülésben számos akadállyal kellett megküzdenie, a hazai pályák fejletlensége is nehezítő tényezőnek számított, de hamarosan átadják Magyarország jelenleg legszínvonalasabb pályáját, amelyet támogatásból az egyesület épített a bolgárkertben, így ez a hátrány hamarosan megszűnik. A világbajnokságon a három egymást követő selejtező már most sem jelentett nagy kihívást Flóra számára, hiszen rendkívül gördülékenyen vette az akadályokat. Az eredmény ennek ellenére nem a várt szerint alakult, hiszen a döntőbe nem jutott be az ajkarendeki sportoló, de nem keseredtek el, ugyanis ebben a sportágban is  szerencsén is sok múlik. Azon dolgoznak, hogy a jövőben még eredményesebben szerepeljen Flóra.