AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. augusztus 15., hétfő 09:40

Remekeltek az ajkai lovas fiatalok
Regionális versenyt tartott  a SomLó Térség Lovas Egyesület a Nomádia lovas pályáján augusztus 13-án és 14-én. Az idén ez volt a harmadik versenyük. A rendezvényt a Sportváros Nonprofit Kft. támogatta. Szombaton, 13-án 5 megyéből 33 egyesület 77 lovasa 91 lóval összesen 154 startot teljesített. A nap folyamán külön értékelték a rajtengedélyvizsgával rendelkező és az arra készülő lovasokat.A nap a  70-75 centiméter magasságú akadályt átugrató  versenyszámmal kezdődött, amelyben hazai győzelem született.A rajtengedély vizsgával  rendelkezők közül első lett  Benedek Zsuzsanna Leona de Bognár nevű lovával.Ugyanezen a magasságon rajtengedély  felkészítő kategóriában a legjobb hazai lovas Spirk Lili lett Ábránd nyergében, ő másodikként végzett, a harmadik helyet Balog Sára és Abdul , a negyediket Tölgyesi Regina és Der Stern, a nyolcadikat Kern Emilia és Alfa szerezte meg. A 80-85 centiméter rajtengedély vizsgával rendelkező kategóriában Benedek Zsuzsanna és Leona de Bognár a harmadik helyen végzett, a  felkészítő kategóriában Balog Sára és Abdul győzött. A 90 centiméter magasságon Benedek Zsuzsanna és  Bodza nevű lova az ötödik helyen végzett, a felkészítősöknél  Pethő Blanka Címer Marcival  harmadik lett. A 100 centiméter magas akadálynál kezdő lovas versenyszámban 18 start zajlott,  Benedek Zsuzsanna Bodzával a harmadik helyet szerezte meg, nyitott versenyszámban Rába Anna Rebeka nevű lovával szintén harmadik lett. A 105 centiméter nyitott versenyszámban Takács Adrienn Liquer lóval hetedikként végzett. Ifjúsági versenyszámban 110 centiméteres akadályon Rába Anna és Clara Königspark lova megszerezte a győzelmet. A 110 centiméter nyitott versenyszámban az ajkai Sportváros Nonprofit Kft. díjáért versenyeztek a lovasok. Ebben a versenyszámban Unger Fanni az ötödik helyen végzett fiatal lovával Calma R.CS.-vel.A 120 centiméter  magasságon először versenyző Rába Anna és Clara Königspark az ötödik helyet szerezte meg, Unger Fanni Californiával hetedik lett.Az egyszeri összevetéses versenyszámban ismét az ajkai Sportváros Nonprofit Kft. által felajánlott pénzdíjért folyt a versengés. Az alappályát hibátlanul teljesítő párosok, egy rövidített összevetés pálya lovaglásával döntik el a végső sorrendet. Az összevetésben indulásra öt lovas szerzett jogosultságot. A Nomádia lovarda vezetőedzője Unger Fanni és Petra HA hibátlan teljesítés mellett a harmadik helyen végzett. A versengés vasárnap  a Veszprém Megyei Szabadidős Szakág által meghirdetetten folytatódott. Ez a hét fordulós megyei bajnokság hatodik állomása volt a Bestmont Kft. fő támogatásával. A nap folyamán rekordszámú, 232 startot bonyolítottak le. Az ajkaiak is sikeresen vették az akadályokat. A 11 év alattiak ügyességi kezdő versenyszámában Fóty Nóra  Déva Szimonnal ötödik lett, az ügyességi haladóban harmadik Pál Rebeka, negyedik Csont Réka mindketten Déva Szimonnal. Díjugratásban  X akadályokon Orionnal Kulcsár Sára hetedikként, Süle Dominika nyolcadikként végzett. Díjugratásban  60-70 centiméteren negyedik lett Kern Emilia  Alfával, hatodik Tölgyesi Regina Der Sternnel, nyolcadik Csóka Dorka Power Rumbával. Díjlovas versenyszámban E8 díjlovas  kategóriában második, D1-ben ötödik  lett  Takács Sára Boróka és Tommy Boy.

Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.