AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. augusztus 22., hétfő 08:52

Díjazták a legjobb kriptongyári fotók készítőit
Kamocsai Renáta fotója lett a győztes a Kristály-völgy Egyesület által meghirdetett pályázaton, amelynek témája az akkor még felújítás előtt álló kriptongyár épületének a fotózása volt. A felkínált lehetőségre az ország számos pontjáról érkeztek profi és amatőr fotósok, akik saját elképzeléseik szerint örökítették meg a világ első kriptongyárát. Az elkészült alkotásokból mindenki 3 fotót küldött a szervezőknek. A beérkezett alkotásokat 3 tagú zsűri, Mátyus Károly, a Magyar Fotóművészek Országos Szövetsége alelnöke, a Bakonyi Fotóklub elnöke, Szabó Béla fotográfus, fotóművész, Csabai Tibor képzőművész bírált el. A második Király Erika, a harmadik Szita Dávid alkotása lett. A díjakat Varga Andrea, az egyesület elnöke adta át augusztus 19-én a Nagy László Városi Művelődési Központban. A pályázatra beérkezett fotókat jövőre az Európa Kulturális Fővárosa programsorozat keretében tekinthet meg a közönség. A kriptongyár épületét jelenleg újítják fel, és multikulturális élményközpontként kapcsolódik az EKF programba.