AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. augusztus 24., szerda 21:19

Családi vetélkedővel búcsúztak a nyártól
Vidám családi vetélkedővel búcsúztatták a nyarat azok a gyermekek és szülők, akik kapcsolatban állnak az Ajkai Család és Gyermekjóléti Központtal. A központ munkatársai  által szervezett programba  augusztus 23-án délután a  gyermekfelügyeletes táborban  résztvevő általános iskolások  is bekapcsolódtak. Kupi Andrea, az Ajkai Család és Gyermekjóléti Központ igazgatója köszöntőjében elmondta, hagyomány náluk a nyárbúcsúztató rendezvény, amelyet az időjárás miatt most az épületben tartanak meg. A család a legkisebb szeretetegység, az emeleti irodákban levő állomások elnevezése is arra utal, ami nélkül egy család sem működhet, ilyen az összefogás, a türelem, a jókedv, a remény, a szeretet. A nap a szeretetről és a közös játékról, a hasznosan együtt töltött időről szól. A résztvevők a regisztrációt követően átvették a menetlevelet. A feladatokat úgy állították össze, hogy egy részében életkortól függetlenül mindenki részt vehessen, ilyen volt a célbadobás, a hangfelismerés, de fejtettek keresztrejtvényt,  találós kérdés, fűszernöveny felismerés. Lent könyvjelzőt és órarendet készíthettek. Az emeleten a kisgyermekeknek és általános iskolás korosztálynak szóló könyvekből válogathattak, a családgondozók segítettek megtalálni a megfelelőt. Arra ösztönzik a szülőket, hogy rendszeresen olvassanak mesét a kicsiknek, a nagyobbakat pedig motiválják a rendszeres olvasásra. A vetélkedőt követően a szervezők vendégül láttak mindenkit. Az eredményhirdetésen a hat legmagasabb pontszámot elért  család kapott nyereményt, 3 teafőző és 3 gyümölcs/zöldség aprító volt a díj. Az óvodás, alsó és felső tagoztos gyermekek közül korcsoportonként 3 fiú és 3 lány kapott értékes ajándékot, főleg társasjátékot, amellyel együtt játszhat a család. Két különdíjat is kiosztottak, egy nagy doboz legót és egy futóbiciklit.