FARMOS KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2022. szeptember 26., hétfő 11:30

Megvalósult a kerékpárúthálózat kiépítése Farmos településen
Projektünk célja a település közlekedési úthálózatának kerékpárosbaráttá alakítása kerékpárforgalmi létesítmények kijelölésével, építésével. A kialakításra került kerékpárforgalmi hálózat három szakaszon valósult meg: Béke/Nagykátai úti szakasz kivitelezése a Szelei úti csomóponttól a Damjanich utcáig, Rákóczi úti szakasz kivitelezése, Szelei utcai szakasz. A kialakításra került kerékpárforgalmi létesítmények csatlakoznak egymáshoz, illetve a kiépített szakaszokhoz is, ezáltal kerékpárforgalmi hálózat épült ki. A tervezett létesítmények összesen 2450 méter hosszan épültek meg. A kialakított nyomvonal illeszkedik a Tápió-vidéki kerékpárút hálózat tanulmánytervében meghatározott javaslatokhoz, ezáltal beilleszthető a járásba tervezett kerékpárút-hálózatba. A projekt a gazdasági fejlesztés mellett turisztikai hozzáadott értékkel is rendelkezik. A környékre látogató kirándulók a kerékpárhálózat összekötésével könnyebben megközelíthetik a közelben, a Tápió-Hajta Vidéke Tájvédelmi Körzetben található természeti értékeket, túraútvonalakat, ösvényeket. A turizmusra gyakorolt pozitív hatás természetesen további gazdaságélénkítő hatással bír. Az idelátogató turisták megjelenése jelentősen hozzájárul a helyi vállalkozások bevételeihez. A fejlesztés környezeti hatása is megmutatkozik. A kerékpárforgalmi hálózat kiépítésével, valamint a szemléletformáló programok hatásával arra ösztönözzük a helybéli és a szomszéd településen élőket, hogy a kerékpáros közlekedést válasszák a környezetszennyező autós közlekedés helyett.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg 178,35 millió forint európai uniós támogatás segítségével.
A fejlesztés eredményeként 2450 méter hosszan épültek meg kerékpárforgalmi létesítmények.
Projekt azonosító száma: VEKOP-5.3.2-15-2016-00016
Projekt címe:
Pályázati kiírás címe: VEKOP-5.3.2-15 – Fenntartható közlekedésfejlesztés Pest megyében