BUDAPEST FŐVÁROS XXI. Kerület - Csepel Önkormányzata
2022. szeptember 29., csütörtök 16:14

Wittner Máriáról nevezik el a volt csepeli Görgey iskola helyén álló parkot
A csepeli önkormányzat döntése értelmében az 1956-os hős Wittner Máriáról, Csepel díszpolgáráról nevezik el a volt csepeli Görgey iskola helyén álló megújult parkot.

Borbély Lénárd csepeli polgármester a döntés kapcsán elmondta: Wittner Mária rengeteg szenvedésen ment keresztül, mindazonáltal életútja példája a feltétel nélküli haza- és szabadságszeretetnek, a bátorságnak és a meg nem alkuvásnak. Egyszerre volt a kommunizmus áldozataira való emlékezés velünk élő történelmi jelentőségű személyisége, és egy törékeny asszony, megtörhetetlen tiszta erkölcsiséggel és mély hazaszeretettel.

„Néhány nappal ezelőtti halála pótolhatatlan veszteség, ezért is döntöttünk úgy, hogy örök emléket állítunk 1956 hősének. Annak az embernek, aki - meggyőződésem szerint - példakép a jelen és az utánunk jövő nemzedékének, mert nemes lelkű, igazhitű és hazájához hűséges tudott maradni mindhalálig.”