AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. október 6., csütörtök 20:56

Relikviákat vár a Bányászati Múzeum
A bányászathoz kapcsolódó emléktárgyakkal, relikviákkal, eszközökkel támogathatják azok tulajdonosai az ajkai  Bányászati Múzeum működését és programjait. Gyakori, hogy az intézménybe látogatók kérdezik a dolgozókat, hol tudnak vásárolni az iparághoz kapcsolódó emléktárgyakat. A hamarosan nyíló ajándékboltban a felajánlott tárgyakat, amelyikek tulajdonosa hozzájárul az értékesítéshez, eladnák, a bevétel pedig hozzájárulna ahhoz, hogy az előttünk álló nehéz időszakot átvészeljék. Az ötletgazdák  csak eladásra alkalmas, tiszta, jó állapotú relikviákat fogadnak. A kisgyermekek egyik kedvelt helye a Bányászati Múzeum szabadtéri bányagép gyűjteménye, ahol egy-egy arra alkalmas gépre felülhetnek, vagy a közelébe mehetnek. Sok szülő, nagyszülő türelmesen vagy lelkesen mutatja meg a gyerekeknek ezeket az eszközöket. Az itt eltöltött idő minden esetben hasznosnak bizonyul, a gyerekek rengeteg új információval lesznek gazdagabbak, az idősebb generáció pedig figyelmet szentel az unokának. A közös családi programok kialakítása érdekében hirdette meg a múzeum a Hozd el hozzánk a nagypapád  akciót.. Október 9-től minden vasárnap a nagyszülő-unoka páros, - aki természetesen nagymama is lehet -, kedvezményes belépőjeggyel veheti igénybe a szolgáltatást.