AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. november 6., vasárnap 16:09

Negyven éve ballagtak, de ma is összetartanak
Ma is olyan jóízűen nevettek a diákcsínyeken, a vicces helyzetekben, mint egykor a Tósokberéndi 2-es számú iskola padjaiban ülve. Az általános iskolai tanulmányait 1974-ben megkezdett és 1982-ben ballagott 8. A osztály tagjai kettős ünnepre gyűltek össze november 5-én a csingervölgyi parkerdő vendégházában. Negyven éve, hogy befejezték az általános iskolai tanulmányaikat, és a napokban vette át vasdiplomáját egykori tanítőnőjük, Szedlák Gyuláné Joli néni. Az osztálytalálkozó úgy kezdődött, mint az iskolában reggel a tanítás.Osztály vigyázz, tanítónéninek tisztelettel jelentem, az osztály létszáma 26. Jelen van 17, egy diák később érkezik. A hiányzókról a többiek elmondták, hogy mit tudnak róluk. Ketten már soha nem ülhetne velük egy asztalhoz, Sírjukra másnap vitték virágot.Egervári Lászlóné Andrea kérdésünkre elmondta, hogy összetartó, vidám csapat voltak, ez az elmúlt években is megmaradt. Őt évente találkoznak, de közben is gyakran összefutnak, többségük ma is Ajkán él. Egy osztálytárs került ki Bécsbe, de ő is hazautazott, hogy eltölthessen egy vidám délutánt egykori pajtásaival. A találkozó szervezésért másfél hónapja kezdte. Könnyű dolga volt, sokakhoz volt telefonszáma. Csupán egy diák társuk volt, akihez a facebookon talált kapcsolatot. A párhuzamos osztályból néhányan, amikor meghallották a találkozó hírét, kérték, hogy vehessenek részt. A következőt lehet, hogy évfolyamtalálkozóként kibővítve tartják.A tanítónő köszöntése, a vacsora, majd a torta elfogyasztása után kezdődött a vidám történetek felelevenítése. Máig emlékeznek a felelések előtti izgalmakra, az osztálykirándulásokra, az óraközi szünetekben a beszélgetésekre, az első szerelmekre. Sokan a családi fotóalbumot is magukkal vitték. Ma már sokaknál az unokák jelentik a legnagyobb boldogságot. A 40 év hosszú idő, változtak, a hajuk án már megjelentek az ősz hajszálak. Van, ami soha nem fog változni, az összetartozás és a szeretet.