AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2022. november 16., szerda 20:37

Workshop Kiss Miklós üvegművészel az újrahasznosításról
Az Ajkai Grafikai Műhely tagjainak egy része, a Nagy László Városi Művelődési Központ munkatársai valamint érdeklődők népesítették be Kiss Miklós üvegtervező iparművész Magyarpolányban lévő alkotóműhelyét november 15-én.  Korábban  utcai alkotó foglalkozásokon sajátíották el az üveg újrahasznosításának a technikáit a résztvevők, most pedig a művészi vetületét ismerhették meg az üveg dísztárgyak készítésének.A résztvevőknek Kiss Miklós elmondta, hogy az üveget is újra lehet hasznosítani, akár egy sörös vagy befőttes üveg is kaphat új funkciót.  Az érdeklődőknek nagyon tetszettek a változatos formájú, színű, mintázatú medálok.  Kiss Miklós elmondta, hogy egyetemistaként  sokat készített azokból diáktársainak örömére. Egy Tiffany stílusú lámpát is bemutatott, amit egy nyári táborban a gyerekekkel készítettek. Hozzátette, hogy az üveggel való ismerkedés már gyermekkorban érdemes elkezdeni, de aki érdeklődik, bármikor hozzáláthat. Ma divat a dolgok és tárgyak újragondolása. Aki szeretne elmélyülni a témában, szívesen segít neki. A Bazalt és Plasztik Környezettudatos alkotó programok Ajkán sorozat rendezvénye a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program támogatásával valósult meg.