ABAÚJSZÁNTÓ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2023. január 10., kedd 10:20

Befejeződött Abaújszántó fő utcájának részleges rekonstrukciója
Befejeződött Abaújszántó város belterületi főutcájának, a Béke utcának részleges rekonstrukciója, amely három ütemben valósult meg:
1.    Meglévő útburkolat felújítása 60 méter hosszúságban változó szélességben.
2.    Meglévő útburkolat felújítása 90 méter hosszúságban, betonkő burkolattal való terítése 5,5 méter szélességben.
3.    45 db ingyenesen használható parkolóhely került kialakításra, illetve 1.233 m2-en megújult a zöldfelület. Dísznövények telepítése, díszfák ültetése (80 db) is a projekt fontos fejezete volt. A beruházás keretében sor került járda felújítására és betonkő burkolattal való terítésére, zárt csapadékvíz - elvezető rendszer kialakítására.
A projekt a Pénzügyminisztérium támogatásával valósult meg.

A támogatás forrása a 1791/2020. (XI.11.) Korm. határozatban meghatározott Tokaj-Zemplén Fejlesztési Program 2020-2024 közötti megvalósításhoz nyújtott célzott pénzügyi támogatás.
A támogatás összege és a projekt teljes költsége: 199.998.781,-Ft.

1 csatolt kép Fő utca