BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2023. január 21., szombat 14:14

A II. kerülethez köthető költők néhány sorát nyomtatja ki gombnyomásra a budai versmegálló, melyet a magyar kultúra napja alkalmából hoztunk létre
A versmegállóban akár buszra várva, akár a téren áthaladva a II. kerülethez köthető költők néhány sorát nyomtathatják ki, és vihetik magukkal zsebükben, tárcájukban.
Meggyőződésünk, hogy a kultúra akkor válik élővé, ha a miénk lesz, ha olvassuk, ha látjuk, ha teret engedünk neki, és mi magunk is nyitottá válunk az alkotások befogadására.
A II. kerületben hisszük, hogy a kultúra ismerős, megengedő, befogadó, segítő, teremtő, velünk élő, tanító, elérhető. A kultúra semmilyen körülmények között nem lehet távoli, idegen, megmondó, visszautasító vagy lenéző.
Ha a Széll Kálmán téren vagy a környéken járnak, érdemes ellátogatni a versmegállóhoz, és vigyenek magukkal egy néhány soros versrészletet, gondolatot!
Köszönjük a JCDexaux segítségét a megálló elkészítésében!

Őrsi Gergely
polgármester