BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2023. január 22., vasárnap 09:56

Legyen minden településen kiegészítő utcanévtábla kulturális életünk nagyjairól elnevezett közterületeken!
A II. kerületben egy éve, a magyar kultúra napján helyeztünk el kiegészítő táblákat az utcanévtáblák mellé azon a köztereinken, melyek a kulturális élet valamely szereplőjéről kapták a nevüket, hogy mindenki megismerhesse őket, aki szeretné.
A kiegészítő táblákon egy-egy idézettel emlékezünk, melyek az alkotóról szólnak, vagy éppen tőle származnak. Feltüntettük azt is, mikor nevezték el a közterületet, és QR-kód beolvasásával  alaposabban is megismerhetjük az adott író, zenész vagy színész életművét.
Valamennyi önkormányzat, település számára javasoljuk a gyakorlat folytatását, hiszen a kiegészítő táblákkal közelebb kerülhetünk helytörténetünkhöz és a teljes magyar kultúrtörténethez is.

Őrsi Gergely
polgármester