BALATONFÖLDVÁR VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2023. február 1., szerda 09:10

VÁRTNAK MEGFELELŐEN ZÁRTA A 2022-ES ESZTENDŐT A BALATONFÖLDVÁRI KILÁTÓ
Közel 40.000 látogatóval zárta a 2022-es évet a balatonföldvári Hajózástörténeti Látógatóközpont.Júliusban és augusztusban érkezett a legtöbb turista a különleges hajó formájú kilátóba. A nehézgazdasági helyzet és a világban zajló folyamatok ellenére is kedvelt uticél a balatonföldváriMagasparton található épület. A kilátó a téli időszakban is  programlehetőséget kínál a térségbeérkező vendégek számára. Makettek és tablók színesítik a kiállítótereket, amelyek 400m2-enmutatják be a balatoni hajózást a kezdetektől napjainkig. A moziteremben a Balaton történetéről,élővilágáról, a vitorlázás és a hajózás kialakulásáról, Balatonföldvár múltjáról és jelenéről vetítenekkisfilmeket. A Balaton egyik legrégebbi hajójának a Helkának történetét – egy hajóablakonbetekintve – virtuális 3D vetítésen meséli el egy igazi matróz. A hajózás és a vitorlázás kötélzeténekcsomózási technikáit, azok elnevezéseit is megismerhetik a látogatók. A látógatóközpontban idén ishelyett kap a kortárs magyar alkotóművészet egy-egy munkáit bemutató kiállítás, a Fine Art Hungaryprogramnak és az artotek.hu-nak köszönhetően. A 2023-as évben változatlan nyitvatartással éspáratlan kilátással várnak mindenkit!