VASAD KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2023. március 9., csütörtök 11:51

KEHOP-5.2.9-16-2017-00187 pályázat Záró sajtóközlemény
MINTEGY 244 MILLIÓ FORINTBÓL ENERGETIKAI BERUHÁZÁSOK KÉSZÜLTEK LE HÁROM VASADI KÖZINTÉZMÉNYNÉL
A Széchenyi 2020 program keretében, „Vasad Község Önkormányzata középületeinek energetikai fejlesztése a KEHOP-5.2.9-16 pályázati konstrukció keretében” címmel - KEHOP-5.2.9-16-2017-00187 azonosítószámmal 199 899 076 forintos európai uniós támogatás segítségével önkormányzati épületek energetikai felújítása befejeződött Vasadon. A munkálatok során a Vasadi Könyvtár és Művelődési Ház, a Vasadi Napközi Otthonos Óvoda, és Vasadi Általános Iskola épületein hajtottak végre homlokzati hőszigetelést, tetőszigetelést, és nyílászárócserét.
Vasad Község Önkormányzata egy sikeres KEHOP pályázat eredményeként több mint 244 millió forintot költött három önkormányzati tulajdonban lévő ingatlan energetikai korszerűsítésre. A megvalósítás során az épületeken a nyílászárók korszerű műanyag nyílászárókra történő cseréje, valamint utólagos homlokzati és födém hőszigetelése történik meg. Továbbá napelemek kerülnek az épületeken elhelyezésre.
A fejlesztés eredményeként a középületek éves elsődleges energia-fogyasztásának csökkenése és az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának éves csökkenése várható.
A projekt közvetett eredményei: Az energiafogyasztás csökkenésével javul az intézmények gazdasági háttere, az intézmények munkavállaló-megtartó képessége, az Általános Iskola esetén az oktatásra alkalmas környezet elősegíti a fenntartható fejlődést és a szemléletváltást, közreműködik az éghajlatváltozás mérséklésében az energiafüggőség csökkentésében. A munkálatok mind a három épületnél befejeződtek, utolsóként a Vasadi Könyvtár és Művelődési Ház épületén zajlottak a felújítási munkálatok.
A projekt összköltsége: 244.321.768.- Ft
A projekt befejezése: 2021. augusztus 17.